Glasgow 1770 Bourbon Cask Matured

06

persbericht

door Jan Smits

De Glasgow Distillery laat opnieuw zien dat moderne Schotse whisky karakter en vakmanschap perfect kan combineren.

Hun nieuwste release, de Glasgow 1770 Bourbon Cask Matured Single Malt, breidt de bekroonde 1770-serie uit met een expressie die balans, diepte en identiteit uitstraalt.
Deze 8 jaar oude whisky is een zorgvuldig samenspel van twee stijlen die de handtekening van de distilleerderij vormen: 50% ongeturfde en 50% licht geturfd spirit, beide dubbel gedistilleerd.

De whisky heeft volledig gerijpt in first-fill ex-bourbonvaten en wordt gebotteld op een krachtige 54% cask strength – puur, eerlijk en vol smaak. Qua profiel kun je volgens de distilleerderij rekenen op heldere tonen van tropisch fruit, vanille en zachte eik, met een subtiele rokerigheid die niet overheerst maar juist harmonie brengt.

Een whisky die modern aanvoelt, maar stevig geworteld blijft in traditie – precies zoals de stad Glasgow zelf.
De eerste batch bestaat uit slechts zes vaten – drie peated en drie unpeated – goed voor slechts 1.400 flessen wereldwijd.

Vanaf 4 november verkrijgbaar via de website van de distilleerderij en bij geselecteerde whiskyspeciaalzaken.

Ik heb hem zelf (nog) niet geproefd, maar het concept spreekt me enorm aan: een whisky die laat zien waar Glasgow Distillery voor staat – innovatie, eerlijkheid en karakter.
Voor liefhebbers van Single Malt Scotch Whisky met een subtiel rokerig randje en een vleugje avontuur, is dit er één om in de gaten te houden.